هوالحی

کشور تایلند

کشور پادشاهی تایلند در جمهوری شرق آسیا، در شمال کشور مالزی واقع شده و دارای آب و هوای استوایی و تابستان های گرم است.

شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت ، مقاصد اصلی مسافران ایرانی هستند که علاوه بر این شهرهای ساموئی، چیانگ مای، هواهین و کرابی و جزیرۀ فی فی هم مخاطبان خاص خود را دارند.

موقعیت جغرافیایی

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا,در طول جغرافیایی 106-98 درجهی شرقی و عرض جغرافیایی 20-6درجه شمالی قرار دارد;از شمال بالائوس و برمه یا میانمار,از شرق بالائوس و کامبوج,از جنوب با خلیج تایلند و مالزی و از غرب با دریای آندانان و برمه همسایه است.طول مرزهای خشکی این کشور ,4863کیلومتر است;1800کیلومتر با برمه,1754کیلومتر با لائوس ,803کیلومتر با کامبوج و 506کیلومتر با مالزی.طول مرز های آبی ان نیز 3219کیلومتر است.این کشور از طریق مرزهای آبی ,از جنوب شرقی با ویتنام در خلیج تایلند و از جنوب غربی با اندونزی و هند در دریای آندمان هم مرز است.مساحت کل تایلند,513120کیلومتر مربع است که از این نظر,پنجاهمین کشور دنیاست ایران با مساحت 1648195کیلومتر مربع ,هجدهمین کشور دنیاست و مساحت تایلند,حدود 3%مساحت ایران است.مساحت خشکی ها در تایلند ,511,770کیلومتر مربع و وسعت آب های داخلی آن,2230کیلومتر مربع است;یعنی 4%از مساحت تایلند..

دیدنی های بانکوک

معبد آران بانکوک Wat Arun 

نیمرخ تاثیر گذار منار مخروطی معبد آران بانکوک، یکی از معروف ترین جاذبه های آسیای جنوب شرقی می باشد که در نیمه اول قرن نوزدهم، به سبک بناهای باستانی خمر ساخته شده است. گنبد مزین به گل های آراسته این معبد، از نزدیک بسیار خیره کننده است و جدای از زیبایی اش، سمبل تولد دوره راتاکوزین و تاسیس پایتخت جدید بعد از سقوط سلسله آیوت می باشد.

بازار روی آب بانکوک Floating Market

بازار روی آب دامنوئن سادیوک، اولین بازار روی آب دنیا است که فضای توریستی  جالبی دارد. تصور اینکه دوجین قایق چوبی پر از میوه، سبزی یا گلهای تازه روی آب شناور هستند، بسیار هیجان انگیز است، پس دیدن این بازار شناور از نزدیک مطمئنا هیجان انگیز تر خواهد بود. در بازار شناور دامنوئن، می توانید دستفروش هایی را هم ببینید که با قایق شان نودل قایقی یا ماهی های کبابی سیخی می فروشند.

 

فهرست