بهترین دانشگاه های تایلند برای تحصیل

دانشگاه های تایلند

شاید اینکه به تایلند به جای مقصدی گردشگری به چشم یک مقصد تحصیلی نگاه کنیم کمی سخت باشد اما در این کشور دانشگاه های خوبی هست که می شود برای ادامه تحصیل روی آن ها حساب کرد. تایلند هر سال ۱۶ میلیون گردشگر دارد که خیلی از آن ها گردشگران و کوله گردانی هستند که برای کشف فرهنگ و طبیعت بکر این ناحیه به اینجا می آیند. تایلند با حدود ۳ هزار کیلومتر خط ساحلی، جزایر و بناهای تاریخی مقصد جذابی برای گردشگران است اما این کشور دانشگاه های زیادی هم دارد که در ادامه بهترین دانشگاه های تایلند را معرفی می کنیم، پارسا گشت را همراهی کنید.

دانشگاه Chulalongkorn

مطالب مرتبط:تایلند یا بالی؟ به کدام یک سفر کنیم؟خیابان شلوغ و سرزنده تایلند

اگر به کمتر از «بهترین» راضی نمی شوید و به دنبال بهترین دانشگاه این کشور هستید باید به داون تاون بانکوک بروید و در دانشگاه Chulalongkorn ثبت نام کنید. دانشگاهی با رتبه ۲۴۵ جهانی و ۵۰ آسیا! این دانشگاه در سال ۱۹۱۷ تاسیس شده و در طول سال مراسم مختلفی مثل «مهمترین نمایشگاه آکادمیک ملی» در آن برگزار می شود. از حدود ۴۰ هزار دانشجوی این دانشگاه حدود ۲۶ هزار نفر در مقطع لیسانس در حال تحصیل هستند و شخصیت های مهمی مثل نلسون ماندلا از این دانشگاه مدرک افتخاری گرفتند. این دانشگاه در رشته هایی مثل زبان های مدرن، شیمی، علوم بیولوژی و داروسازی در بین بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و دانشجویانش یونیفروم مخصوصی دارند که حتما باید با آن در دانشگاه حاضر شوند.

دانشگاه ماهیدول (Mahidol University)

دانشگاهی در بانکوک با رتبه ۳۳۴ جهانی و ۵۸ آسیا. این دانشگاه که اولین دانشگاه پزشکی تایلند است در سال ۱۸۸۸ تاسیس  و امروز به یک دانشگاه تحقیقاتی تبدیل شده که بیشتر بر روی علوم سلامتی تاکید دارد. بیشترین بودجه تحقیقاتی کشور به این دانشگاه داده می شود و هر سال حدود ۱۴۷ میلیون دلار از دولت می گیرد. این دانشگاه حدود ۳۰ هزار نفر دانشجو دارد که ۲۰ هزار نفر از آن ها در دوره لیسانس هستند. به غیر از پردیس اصلی دانشگاه که در شهر بانکوک قرار دارد سه پردیس دور افتاده در استان های ناخون ساوان، کانچانابوری و امنات چاروین هم دارد. این دانشگاه بیشتر به رشته پزشکی اش معروف است و در سال ۲۰۱۷ در این رشته جزو ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا بود، البته در ۵ رشته دیگر هم از بهترین دانشگاه های دنیاست.

دانشگاه چیانگ مای (Chiang Mai University)

اسم چیانگ مای ما را یاد کمپ فیل ها و کوله گردی می اندازد اما بیایید این بار کمی متفاوت به این شهر نگاه کنیم: نگاهی علمی و دانشگاهی! اگر به دنبال بهترین دانشگاه در جایی دور از پایتخت هستید به سراغ دانشگاه چیانگ مای بروید، دانشگاهی با رتبه ۶۰۰ جهانی و ۱۱۲ آسیا. این مرکز تحقیقاتی در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و اولین آموزشگاه تحصیلات عالیه در شمال تایلند است. پردیس اصلی این دانشگاه در بین داون تاون چیانگ مای و کوه Doi Suthep قرار دارد و حدود ۲۹۳ هکتار از آن در نواحی نیمه جنگلی است. فاصله این دانشگاه تا خیابان های اصلی خرید و باغ وحش چیانگ مای چند دقیقه پیاده روی است. این دانشگاه در ۷ رشته در رتبه های خوب بین المللی قرار دارد و در رشته کشاورزی و جنگلداری در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیاست. امروز حدود ۳۶ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند پس اگر جذابیت های چیانگ مای شما را هم شیفته خودش کرده چرا به تحصیل در این شهر فکر نمی کنید؟

دانشگاه تاماسات (Thammasat University)

این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی تایلند و یکی از معروف ترین و معتبرترین موسسه های آموزش عالی در تایلند است. دانشگاه به طور رسمی در ژوئن سال ۱۹۳۴ در منطقه مرکزی بانکوک تاسیس شد، در ابتدا فقط دانشگاه علوم اخلاقی و سیاست بود و کار خود را با حدود ۷ هزار دانشجو رشته های حقوق و سیاست شروع کرد. فلسفه این دانشگاه از اول این بوده که به دانشجوها عشق ورزیدن و ارزش های دموکراسی را یاد دهد. بعد از یک دهه از تاسیس، اینجا از دانشگاهی با فقط دو رشته به دانشگاهی با رشته های متنوع و بین المللی تبدیل شد. تا به حال حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که همگی آن ها نقشه مهمی در پیشرفت جمعه و کشور تایلند داشته اند. شخصیت های مهمی مثل اعضای خانواده سلطنتی، نخست ویزان و تعدادی دیگر از شخصیت های دولتی در این دانشگاه درس خوانده اند. امروز این دانشگاه در۲۳ دانشکده، کالج و آموزشگاه هایش حدود ۳۰ هزار دانشجو دارد که ۲۵ هزار نفر از آن ها در حال تحصیل در مقطع لیسانس هستند. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه شامل : حقوق، تجارت، علوم سیاست، اقتصاد، جامعه شناسی و … است.

دانشگاه تاماسات

دانشگاه کاستسارت (Kasetsart University)

این دانشگاه دولتی سومین دانشگاه قدیمی تایلند است و در شهر بانکوک قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ در رشته کشاورزی و جنگلداری رتبه ۲۹ دنیا را آورد البته تعجبی هم ندارد چون اینجا اولین دانشگاه کشاورزی تایلند بوده و در سال ۱۹۴۳ برای پیشرفت رشته های مرتبط با علوم کشاورزی تاسیس شده است. از آن زمان تا به حال رشته های مثل اقتصاد، تجارت، دامپزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، معماری و …هم به این دانشگاه اضافه شده است. این دانشگاه نقش زیادی در زنده نگهداشتن میراث تایلند و رشد تمدن این کشور دارد.

دانشگاه خون کاین (Khon Kaen University)

دانشگاهی در شمال شرقی تایلند و در شهر خون کاین. این دانشگاه اولین دانشگاه شمال شرقی تایلند است و از سال ۱۹۶۴ تا به حال قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه این منطقه به شمار می رود. در آن زمان بیشتر دانشجویان برای تحصیل به بانکوک می رفتند برای همین مسئولان تصمیم گرفتند تا با ساخت دانشگاه در دیگر قسمت های تایلند تمرکز را از بانکوک خارج کنند. این دانشگاه از دانشگاه های معتبر آسیاست و دانشکده های کشاورزی، دندانپزشکی، تکنولوژی، حقوق، پرستاری، داروسازی، معماری و … دارد. پردیس این دانشگاه حدود ۳میلیون متر مربع است و در ۴ کیلومتری مرکز شخر خون کاین قرار دارد.

دانشگاه Prince of Songkla

این دانشگاه که اولین دانشگاه جنوب تایلند است در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد و از ۵ پردیس و برنامه های متنوع آموزشی تشکیل شده است. این دانشگاه ۳۰ دانشکده، ۲ بیمارستان و بیش از ۴۰ مرکز تحقیقاتی دارد که همه آن ها متعهد هستند تا در برنامه های جامعه مشارکت های فعال داشته باشند. هدف اصلی این دانشگاه بالا بردن استاندارهای کلی آموزشی و پشتیبانی از صنایع جنوب تایلند و رشد آن است.

منبع: topuniversities.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست