هزینه‌ها یا آب و هوا؟ کدام یک بهترین زمان سفر به پاریس را تعیین می‌کند؟

بهترین زمان سفر به پارس چه وقت است؟

شما هم عاشق پاریس هستید و دلتان می‌خواهد به این شهر سفر کنید؟ شاید هم این روزها در حال برنامه‌ریزی برای سفرتان به پاریس باشید. به هر حال سفر به فرانسه، از آن سفرها نیست که چندین بار در عمر انسان اتفاق بیافتد؛ از این رو باید بهترین زمان سفر به پاریس را انتخاب کنید تا از تمام لحظات لذت ببرید. بهتر است درباره این شهر، آب و هوایش و رویدادهایش اطلاعات داشته باشید. سپس بر اساس این اطلاعات و شرایط خود دست به انتخاب بزنید. در این مقاله مجله پارسا گشت این موارد را در هر یک از ماه‌های سال به طور جداگانه بررسی می‌کنیم تا شما انتخاب بهتری داشته باشید.

پاریس در ژانویه (نیمه دی تا نیمه بهمن)

ژانویه اولین ماه سال نو میلادی است. بی‌شک سفر به کشورهایی که کریسمس را جشن می‌گیرند، تجربه‌های شیرینی را برای شما با خود به همراه دارد. به همین دلیل بازار تور پاریس و سایر شهرهای اروپایی در این دوره زمانی حسابی داغ است.

بهترین زمان سفر به پاریس ژانویه

آب و هوای پاریس در ژانویه

ژانویه، از نیمه دی ماه شروع می‌شود. طبیعی است که هوای پاریس در این ماه سرد باشد. متوسط دمای هوای پاریس در ژانویه ۳ درجه سانتیگراد است. علاوه بر این در بیشتر ساعات روز هوا مرطوب و بارانی و گاهی اوقات برفی است. بنابراین اگر می‌خواهید در ژانویه به پاریس بروید، لباس گرم، بارانی، کفش مناسب، دستکش و چتر با خود داشته باشید. علاوه بر این، اگر سرمایی هستید ژانویه زمان مناسبی برای بازدید از موزه‌ها و نمایشگاه‌های پاریس است. نوشیدن یک قهوه گرم در کافه‌های معروف پاریسی هم در سرمای شهر، حسابی می‌چسبد.

رویدادهای ژانویه

شب سال نو میلادی در پاریس، همراه با جشن‌ها و آتش‌بازی‌های جذاب است. علاوه بر این آغاز سال نو، بازگشت هفته مد در پایتخت فرانسه را نوید می‌دهد. در بین رقابت‌ها میان سبک‌ها و استایل‌های مختلف مد، حتما شما هم از نیمه‌های ژانویه می‌توانید خریدهای رنگارنگ و متفاوتی در پاریس داشته باشید.

دیگر رویداد ماه ژانویه در پاریس، جشن اپیفانی در اوائل این ماه است.

پاریس در فوریه (نیمه بهمن تا نیمه اسفند)

از آنجایی که در فوریه تعداد توریست‌ها در پاریس چندان زیاد نیست، پیدا کردن هتل ارزان در پاریس آسان است. در این ماه از بهترین قیمت‌های هتل‌، هتل آپارتمان‌ و البته بلیط هواپیما در این ماه برخوردار می‌شوید. با این حساب هزینه سفر به پاریس در این ایام ارزان‌تر از سایر مواقع است.

بهترین زمان سفر به پاریس ولنتاین

آب و هوای پاریس در فوریه

در واقع، متوسط دمای هوا ۲ درجه سانتیگراد است البته گاهی اوقات هم دمای هوا به زیر صفر می‌رسد. دلیل کم بودن تعداد توریست‌ها در پاریس، همین هوای سرد است. اگرچه ممکن است سرمای هوا آزاردهنده باشد، اما در عوض جاهای دیدنی پاریس در این ایام خلوت هستند و راحت‌تر می‌توانید از آنها لذت ببرید.

رویدادهای پاریس در فوریه

ماه فوریه، ماه سن ولنتاین است؛ ولنتاین را در پاریس، مثل بسیاری از سایر شهرهای جهان جشن می‌گیرند. زوج‌ها می‌توانند از زیبایی‌های پاریس و البته برنامه‌هایی که رستوران‌ها و کافه‌ها برای این شب درنظر گرفته‌اند، لذت ببرند. شیرینی‌فروشی‌ها هم با آماده کردن انواع شکلات‌ها و کیک‌های زیبا و خوشمزه سن‌ ولنتاین را جشن می‌گیرند.

ولنتاین در پاریس

جشن کندل‌مس، از جشن‌های مهم مسیحیت، دیگر رویدادی است که در فوریه جشن گرفته‌ می‌شود. این جشن فرصت مناسبی برای مجردها، خانواده‌ها و کودکان است تا به جای ولنتاین، از تفریحات زمستانی لذت ببرند.

پاریس در مارس (نیمه اسفند تا نیمه فروردین)

برای کسانی که تحمل سرمای شدید فرانسه را ندارند و در ضمن از شلوغی‌ مکان‌های گردشگری خوش‌شان نمی‌آید، بهترین زمان سفر به پاریس، ماه مارس است. تعداد توریست‌ها در ماه مارس بیشتر از سایر ماه‌های زمستان است. بنابراین قیمت محل اقامت در پاریس در مارس شروع به افزایش می‌کند. البته از سوی دیگر در مارس می‌توانید شاهد بیدار شدن تدریجی طبیعت پاریس باشید.

بهترین زمان سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در مارس

متوسط دمای هوای پاریس در ماه مارس، حدود ۸ درجه سانتیگراد است. البته گاهی ممکن است دمای هوا از این سطح کمتر هم بشود. اگرچه ۸ درجه دمای زیادی نیست اما به شما اجازه می‌دهد، فعالیت‌های بیشتری در فضای خارجی داشته باشید.

رویدادهای پاریس در مارس

در ماه مارس، رویدادهای ورزشی متعددی برگزار می‌شود. نیمه ماراتن پاریس، فرصت مناسبی برای هواداران پیاده‌روی- دویدن است. کمی بعد هم ماراتن پاریس دوندگان را به خیابان‌های شهر می‌کشاند. دیگر رویداد ورزشی جذاب پاریس، دوی رنگی است. در این مسابقه، دونده‌ها مسابقه خود را با تی‌شرت سفید شروع می‌کنند.

دو رنگی پاریس سفر به پاریس

پس از هر کیلومتر دویدن، پودر رنگ روی دوندگان پاشیده می‌شود. در نهایت دوندگانی با لباس‌های رنگارنگ و چهره‌های خسته و البته خندان، این مسابقه دو ۵ کیلومتری را به پایان می‌رسانند.

پاریس در آوریل (نیمه فروردین تا نیمه اردیبهشت)

با شروع آوریل، بهار به پاریس سلام می‌کند. دیگر وقت پوشیدن لباس‌های نازکتر و از سر برداشتن کلاه‌های بافتنی است. وقت گردش و تفریح در بیرون از خانه است.

آب و هوای پاریس در آوریل

متوسط دمای هوا در آوریل ۱۰ درجه سانتیگراد است، البته خیلی هم به این دما اعتماد نکنید. اگر آوریل به پاریس می‌روید، حواس‌تان باشد که گاهی اوقات، هوا در این ماه دچار تغییرات ناگهانی می‌شود. در شرایطی که ممکن است بعضی روزها، دمای هوا به ۲۰ درجه سانتیگراد برسد، برخی روزها هم هوا سردتر از روزهای فوریه می‌شود. بنابراین برای این ماه لباس مناسب با خود داشته باشید.

راهنمای سفر به پاریس آوریل

رویدادهای پاریس در آوریل

برای افراد پرانرژی که تفریحات مهیج را دوست دارند، آوریل بهترین زمان سفر به پاریس است. لذت بردن از تفریحات دیزنی‌لند پاریس در ماه آوریل خوشایندتر از ماه‌های سرد سال است. از آنجایی که در این ماه دیزنی‌لند خلوت‌تر از روزهای تابستان و کریسمس است، بنابراین از آرامش این پارک در این ایام نیز برخوردار خواهید شد.

یکی از رویدادهای جذاب ماه آوریل، بازگشایی پارک آستریکس است. اگر به شخصیت‌ها و زندگی گُل‎‌ها علاقمند هستید، این نمایشگاه را از دست ندهید. گل‌ها، ساکنان فرانسه قدیم بوده‌اند. آنها ظاهر و سبک زندگی خاص خود را داشته‌اند.

بهترین فصل سفر به پاریس

پاریس در ماه مِه (نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد)

می‌توان گفت که مه آغاز تابستان در پاریس است. و از آنجایی که بسیاری از مردم تابستان را بهترین فصل سفر به پاریس می‌دانند، از اوایل مه کم‌کم شاهد حضور توریست‌ها در این شهر خواهید بود. در واقع مه دروازه فصل اوج گردشگری در پاریس است.

پاریس کریسمس سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در ماه مِه

در ماه مه، متوسط دمای هوای روز حدود ۲۰ درجه سانتیگراد است و دمای هوا، شب‌ها از ۱۰ درجه سانتیگراد کمتر نمی‌شود. همین آب و هوای دلپذیر و خوشایند است که گردشگران را در این ماه به پاریس می‌کشاند. بنابراین اگر از هوای سرد آزرده می‌شوید، ماه مه انتخاب مناسبی برای سفر به پاریس است.

رویدادهای پاریس در ماه مِه

یکی از مهم‌ترین رویدادهایی که در ماه مه در پاریس برگزار می‌شود، شب موزه‌هاست. این رویداد نه تنها در فرانسه که در کل اروپا مرسوم است. به مناسبت شب موزه‌ها، همه پاریسی‌ها و گردشگران می‌توانند شب به بازدید موزه‌ها بروند؛ بازدیدی که رایگان هم هست.

راهنمای سفر به پاریس موزه اورسای

عید پاک دیگر رویداد مهم ماه مه است. البته گاهی اوقات عید پاک در ماه آوریل برگزار می‌شود. (عید پاک، نخستین یکشنبه پس از یک ماه کامل بعد از اعتدال بهاری است. از این رو تاریخ دقیق آن مشخص نیست.)

پاریس در ژوئن (نیمه خرداد تا نیمه تیر)

ماه ژوئن با حال و هوای جشن‌هایش شناخته می‌شود. دانش‌آموزان و دانشجویان در این ماه امتحانات خود را تمام کرده و به تعطیلاتشان نزدیک می‌شوند. بنابراین در ژوئن، شور و هیجان دلپذیری بر پاریس حاکم است.

علاوه بر این دیگر ویژگی ماه ژوئن آغاز حراج‌هاست. حراج‌هایی که پاریسی‌ها و گردشگرانی را که به دنبال خریدهای خوب هستند، خوشحال می‌کنند. بنابراین جنب و جوش مراکز خرید پاریس در این ایام، دور از انتظار نیست.

بهترین زمان سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در ماه ژوئن

دمای هوای پاریس در ماه ژوئن بین ۱۴ تا ۲۴ درجه سانتیگراد است. البته ۱۴ درجه بیشتر مربوط به شب است. میزان رطوبت هوا در این ماه به اندازه ماه‌های سرد سال نیست.

رویدادهای پاریس در ماه ژوئن

از مهم‌ترین رویدادهای ماه ژوئن باید به جشنواره موسیقی اشاره کرد. این جشنواره نه تنها در پاریس بلکه در تمام فرانسه و از ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود. به لطف این رویداد در جای جای شهرهای مختلف شاهد برگزاری کنسرت‌های موسیقی رایگان هستیم. رویدادی که انرژی و هیجان فوق‌العاده‌ای به گردشگران منتقل می‌کند.

سفر به پاریس رولان گاروس

جشن سینما، کارناوال تابستانی پاریس و مسابقات تنیس رولان گاروس، از دیگر رویدادهای مهم این ماه است. بنابراین تعجبی ندارد اگر گردشگران، تابستان را بهترین فصل سفر به پاریس بدانند. البته طبیعی است که در این فصل نباید به دنبال هتل ارزان در پاریس باشید. هزینه سفر به پاریس از این ماه، شروع به افزایش می‌کند.

پاریس در ژوئیه (نیمه تیر تا نیمه مرداد)

ماه ژوئیه آغاز تعطیلات مدارس است؛ همین تعطیلات اولین موج سفر پاریسی‌ها را با خود به همراه دارد. از سوی دیگر توریست‌ها هم دسته دسته وارد پاریس می‌شوند. از این رو، رونق قابل توجه تور پاریس در این ایام دور از انتظار نیست.

تور پاریس در تابستان

آب و هوای پاریس در ژوئیه

آب و هوای پاریس در ماه ژوئیه دلپذیر است. همین عامل باعث سفرهای بیشتر به این شهر می‌شود. بنابراین پیدا کردن هتل ارزان در پاریس در ماه ژوئیه، دشوار خواهد بود. متوسط دمای هوای پاریس در ماه ژوئیه ۲۱ درجه سانتیگراد است؛ البته کاهش چند درجه‌ای دما یا موج گرمای وحشتناک در این ماه دور از انتظار نیست.

رویدادهای پاریس در ژوئیه

جشن ملی فرانسه در ۱۴ ژوئیه، از مهم‌ترین رویدادهای این ماه در فرانسه است. رژه‌های معروفی را که در این روز در شانزه لیزه برگزار می‌شوند، بسیار تماشایی است. «تور دو فرانس» هم در ماه ژوئیه برگزار می‌شود. اگر به دوچرخه‌سواری علاقه دارید، می‌توانید شاهد رقابت رکاب‌زنانی از سراسر جهان در این تورنمنت باشید.

بهترین زمان سفر به پاریس تور دو فرانس

پاریس در اوت (نیمه مرداد تا نیمه شهریور)

پاریس در اوت به اندازه ژوئیه یا حتی بیشتر از آن، محبوب گردشگران است. آب و هوا و فضای جشن، از دلایلی هستند که همچنان گردشگران را به پاریس دعوت می‌کنند. پاریسی‌هایی هم که به سفر رفته بودند، تا پایان ماه به شهرشان بازنمی‌گردند. می‌توان گفت ماه اوت تنها زمان مناسب برای اجاره ماشین در پاریس است. در این ماه ترافیک کمتر از ماه‌های دیگر است و راحت‌تر می‌توانید جای پارک پیدا کنید.

آب و هوای پاریس در اوت

به کسانی که تحمل موج گرما را ندارند، توصیه می‌شود پاریس را در اوت ببینند. متوسط دمای هوای پاریس در ماه اوت ۲۰ درجه سانتیگراد است. میانگین بارش‌ها هم در این ماه بین ۳۴ تا ۴۴ میلی‌متر ثبت شده است.

سفر به پاریس

رویدادهای پاریس در اوت

روز ۱۵ اوت، با عنوان روز «عروج مریم» شناخته می‌شود. این روز از روزهای مهم کاتولیک‌ها و گروهی از ارتدوکس‌هاست.

پاریس در سپتامبر (نیمه شهریور تا نیمه مهر)

سپتامبر ماه شروع مدارس است؛ از این رو پاریسی‌ها تا این ماه حتما به شهرشان برمی‌گردند. از سوی دیگر تعداد گردشگران در پایتخت رو به کاهش می‌گذارد، با این حال قیمت هتل‌ها در این دوره زمانی تغییر نمی‌کند.

هزینه سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در سپتامبر

هوا در سپتامبر دلپذیر است و دماسنج‌ها به طور متوسط عدد ۱۵ را نشان می‌دهند. با این اوصاف به نظر می‌رسد حضور در پاریس در این ماه خوشایند باشد. خصوصا اگر از آن دسته افرادی هستید که گرمای شدید هوا شما را آزار می‌دهد و مانع از گشت و گذارتان می‌شود. علاوه بر این، هوای ملایم امکان نشستن در تراس‌های کافه‌ها و لذت بردن از فضا را به وجود می‌آورد.

رویدادهای پاریس در سپتامبر

۱۳ تا ۱۵ سپتامبر، روزهای میراث فرهنگی اروپا هستند. طی این روزها بازدید از اماکن و ساختمان‌های تاریخی پاریس رایگان است. مهم‌تر از آن مردم می‌توانند در این روزها، از ساختمان‌هایی که در مواقع عادی به روی عموم بسته است، بازدید کنند؛ مثل کاخ الیزه (کاخ ریاست جمهوری فرانسه).

بهترین زمان سفر به پاریس

پاریس در اکتبر (نیمه مهر تا نیمه آبان)

اکتبر، پایان اوج سفرهای توریستی به پاریس است. با این حال، به دلیل نمایشگاه‌های مهم و بزرگی که در این ایام برگزار می‌شود، بازرگانان زیادی به این شهر رفت و آمد می‌کنند. به همین دلیل هزینه اقامت در هتل و بلیط هواپیما بالاست. البته پیدا کردن هر دویش کمی سخت است.

بهترین فصل سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در اکتبر

در این ماه هوا به طور محسوسی خنک می‌شود. به طوری که متوسط دمای هوا در این ما ۱۱ درجه سانتیگراد ثبت شده است. با این حال، اگر یک ژاکت سبک بپوشید، می‌توانید از پیاده‌روی در شهر و تابش ملایم آفتاب لذت ببرید. در این روزها، شهر آرام‌تر به نظر می‌رسد؛ نه از تعطیلات خبری هست و نه از توریست‌های پرتعداد.

رویدادهای پاریس در اکتبر

در اکتبر نباید «La Nuit Blanche»، را از قلم بیندازیم. در شب‌های سفید، تمام موزه‌ها و گالری‌ها به روی مردم باز هستند و بازدیدکنندگان می‌توانند از این فرصت لذت ببرند. دلیل این نام‌گذاری، شب‌های طولانی پاییز است. از دیگر رویدادهای ماه اکتبر پاریس باید به نمایشگاه بین‌المللی هنر مدرن اشاره کرد.

راهنمای سفر به پاریس شب های سفید پاریس

پاریس در نوامبر (نیمه آبان تا نیمه آذر)

با آغاز نوامبر، زمستان کم‌کم روی خود را نشان می‌دهد. در این ماه هم تعداد توریست‌های پاریس به شدت کاهش پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد اصلی‌‌ترین دلیل این کاهش، آب و هوای شهر باشد.

آب و هوای پاریس در نوامبر

در نوامبر، تابش خورشید به تدریج کم می‌شود. متوسط دمای هوای پاریس در این ماه ۶ درجه سانتیگراد ثبت شده است. با این حال، هزینه اقامت در هتل‌ها و قیمت بلیط هواپیما تا حدی کاهش پیدا می‌کند. بنابراین در نوامبر پیدا کردن پرواز و هتل ارزان در پاریس چندان بعید نیست.

تور پاریس

رویدادهای پاریس در نوامبر

با کاهش تعداد گردشگران، موزه‌ها و ساختمان‌های پاریس کمی خلوت‌تر می‌شوند. شاید این ماه فرصت خوبی برای سر زدن به لوور و دیدن مونا لیزا از فاصله‌ای کمتر نسبت به زمان‌های دیگر باشد. (در بیشتر اوقات، جمیعت بسیار زیادی در جلوی تابلوی مونا لیزا دیده می‌شود).

پاریس در دسامبر (نیمه آذر تا نیمه دی)

پاریس در دسامبر، حال و هوای جشن و سال نو دارد. اگر در دسامبر در پاریس باشید، از زیبایی‌ها و تزئینات شهر لذت خواهید برد. درخت‌های تزئین شده کریسمس، تزئینات فروشگاه‌ها و نورپردازی‌های دلربا خاطره شیرینی از سفر به پاریس در ذهن شما به جا خواهد گذاشت.

بهترین زمان سفر به پاریس

آب و هوای پاریس در دسامبر

در دسامبر، هوای پاریس واقعا سرد است. متوسط دمای هوای در این زمان حدود ۴ درجه سانتیگراد است. اولین بارش برف‌ها، اغلب در دسامبر اتفاق می‌افتد. با این حال تعداد گردشگران در دسامبر بیشتر از نوامبر است. دلیل این افزایش رویدادهای جذاب و فراوانی است که برای این ماه ترتیب داده شده است.

رویدادهای پاریس در دسامبر

تماشای تزئینات مخصوص سال نو از جذاب‌ترین سرگرمی‌ها در ماه دسامبر است. و از آنجایی که در دسامبر روزها کوتاه و شب‌ها طولانی است، زمان بیشتری برای لذت بردن از این تزئینات را خواهید داشت. جشن‌های پایان سال در پاریس مترادف است با انواع نمایش‌ها و برنامه‌های سرگرم‌کننده که در نقاط مختلف شهر برگزار می‌شود.

هزینه سفر به پاریس

بهترین زمان برای شما کِی است؟

با تمام آنچه تا به حال گفته شد، حالا شما هستید که بهترین زمان سفر به پاریس را انتخاب می‌کنید. دمای هوا، رویدادهای مختلف، شلوغ یا خلوت بودن و هزینه سفر، عوامل مختلفی هستند که در سفر به پاریس باید به آنها دقت کنید.

بهترین زمان سفر به پاریس از نظر هزینه

با توجه به آنچه گفته شد، در ماه‌های فوریه و نوامبر، به دلیل شرایط آب و هوایی و کمتر بودن تعطیلات، هزینه‌ها کمتر است. البته انتظار نداشته باشید، در این دو ماه هزینه‌ها تفاوت بسیار زیادی با ماه‌های دیگر داشته باشند.

بهترین زمان سفر به پاریس

بهترین زمان سفر به پاریس از نظر آب و هوا

اگر سرمایی هستید، از مارس به بعد به پاریس بروید. بنابراین اواخر مارس، آوریل، مه و ژوئن، پاریس آب و هوای مطلوبی دارد؛ در واقع در این ماه‌ها پاریس نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم.

بهترین زمان سفر به پاریس از برگزاری رویدادها

دسامبر آخرین ماه سال میلادی است و در آن جشن‌ها و رویدادهای متعددی برگزار می‌شود. ژانویه، اولین ماه سال میلادی، هم شرایط مشابهی با دسامبر دارد. در تابستان هم برگزاری رویداد در پاریس رونق دارد؛ مثل کارناوال تابستانی، جشنواره فیلم، کنسرت موسیقی و… . در اکتبر هم تعداد زیادی نمایشگاه در پاریس برگزاری می‌شود. نمایشگاه‌هایی که صاحبان کسب‌وکار و بازرگانان را به پایتخت فرانسه می‌کشاند.

بهترین فصل سفر به پاریس موزه لوور

این نکات به شما کمک می‌کند تا بهترین زمان را برای سفرتان انتخاب کنید. اما با این حال سفر به پاریس در هر زمانی لذت‌بخش و به‌یادماندنی است. پاریس با جاذبه‌های گردشگری فراوان خود در هر فصل و ماهی پذیرای گردشگران و شیفتگان خود است. بنابراین هر زمانی که شرایطش برایتان مهیا شد، سفر به پاریس را از دست ندهید. دانستن نکاتی درباره سفرهای خارجی هم به مطلوب‌تر شدن سفرتان کمک می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست