در پاتایای تایلند، کجا می توانید فیل سوار شوید!؟

دهکده فیل های پاتایا

اگر شما به دنبال یک تجربه ناب هستید که مشابهی برایش وجود نداشته باشد، پس باید در سفر به تایلند خود به دهکده فیل های پاتایا بروید. بازدید از محیطی روستایی در تایلند به همراه مردمی مهربان را تجربه کنید. نه تنها در این روستا بیشتر با زندگی و فرهنگ مردم در روستاهای تایلند آشنا می شوید بلکه در میان جنگل های انبوه پاتایا می توانید قدم بزنید. دهکده فیل های پاتایا پر از فیل های دست آموزی است که از کودکی در اینجا نگهداری و بزرگ شده اند. مجله پارسا گشت به تمام گردشگرانی که به تایلند و شهر پاتایا سفر می کنند، پیشنهاد می دهد که حتما به دیدن دهکده فیل های پاتایا در اعماق جنگل بروند. در اعماق می توانید زندگی در کنار فیل ها را تجربه کنید. تجربه ای که تنها تعداد محدودی از گردشگران و بازدید کنندگان فرصت آن را خواهند داشت.

پناهگاه جنگلی فیل ها در تایلند

مطالب مرتبط:چطور برای سفر ۳ روزه به پاتایا برنامه ریزی کنیم؟راهنمای سفر به پاتایابهترین هتل های ۴ ستاره پاتایا

ساکنین دهکده فیل های پاتایا در حقیقت درون جنگل یک پروژه گردشگری اخلاقی و پایدار برای محیط زیست را راه اندازی نموده اند. این پناهگاه در اوت ۲۰۱۸ در منطقه چیانگ مای تاسیس شد. پس از اینکه نگرانی ها برای جمعیت محلی فیل ها به وجود آمد، با مراقبت از این فیل ها، در اردوگاه چیانگ مای تجربه خوبی رخ داد.
پناهگاه جنگلی فیل ها در این مکان، متخصص در مراقبت از فیل های آسیب دیده و فیل های است که با آن ها بدرفتاری شده است. این فیل ها از تمام مناطق تایلند نجات یافته و به این مکان آورده شده اند.
فعالیت ها و بسته های پیشنهادی که در دهکده فیل های نپاتایا وجود دارد بسته به فصل و نیاز فیل ها تغییر می کند. در نتیجه در هر فصل و آب و هوایی می توانید در فعالیت های مختلفی شرکت کنید. در هر صورت، فعالیت های مختلفی برای انتخاب وجود دارد!

فیل – نماد مقدس تایلند

فیل ها پستانداران بسیار باهوشی هستند که زندگی اجتماعی دارند. دانشمندان هنوز بر روی این پستاندار و توانایی های او در حال مطالعه و تحقیق هستند. در ادامه به شما اطلاعاتی خواندنی راجع به فیل ها می دهیم که اگر به دهکده فیل های پاتایا بروید، راهنمایان و پرورش دهندگان فیل ها به شما می گویند.

  • می دانستید که فیل ها بزرگ ترین مغز را در میان حیوانات روی زمین دارند! می دانستید که فیل ها هم مفهوم زمان را می فهمند. یعنی برای آن ها زمان گذشته، حال و آینده معلوم است.
  • می دانستید که اگر فیلی درون گله ای بمیرد، فیل ها برای او مراسم تدفین انجام می دهند، به این صورت که برای فیل متوفی سکوت می کنند و عزا می گیرند.
  • می دانستید که فیل ها زبان های مختلف آدمی را تشخیص می دهد.

یک فیل مادر، فرزند خود را به مدت ۲ سال حمل می کند. از زمان تولد بچه فیل تا ۳ الی ۴ سالگی فیل مادر مراقب فرزند خود هست تا اینکه فیل بالغ شود. در طول این مدت، فیل مادر بچه اش را با شیر خود تغذیه می کند. به محض این که فیل نوزاد از شیر مادر تغذیه شروع به تغذیه کرد، آن فیل، مسئول بزرگ شدن آن می شود. گه گداری مشاهده شده است که بچه فیلی مادر خود را از دست داده است و توسط فیل های ماده دیگر به فرزندخواندگی پذیرفته شده است.

معمولا یک مربی جوان و بچه فیل با یکدیگر رشد می کنند. زمانی که مربی به بچه فیلی شیر می دهد و فیل نیز این مربی را پذیرفت، مربی حکم مادر او را پیدا می کند. در نتیجه بچه فیل و مربی با یکدیگر بزرگ خواهند شد. در این صورت، مربی همانند یکی از اعضای نزدیک خانواده فیل جوان خواهد شد. یک جمله در میان مربیان دهکده فیل های پاتایا وجود دارد: یک مربی باید با یک فیل باشد.

یک فیلبان حدود ۵ روز در ماه را با خانواده اش و ۲۵۶ روز از سال را با فیل خود وقت می گذراند. یک فیل زمانی که به سن ۱۴ سالگی برسد، کار اصلی خود را شروع می کند و در نهایت در سن ۶۰ سالگی بازنشسته می شود. یک فیل بالغ، وزنی حدود ۴۰۰۰ کیلوگرم دارد. هر روز ۳۰۰ کیلوگرم غذا می خورد. این تنها ۴ ساعت در روز در حالت ایستاده می خوابد که صدای خر خر بلندی را هم تولید می کند.

روستای فیل های پاتایا

دهکده فیل های پاتایا مکانی منحصر به فرد و خصوصی است که در سال ۱۹۷۳ ساخته شده است. ابتدا، این محل، مکانی بود که حیوانات مجروح را برای مراقبت از آن ها به اینجا می آوردند و نگهداری می کردند. کلمه “بیمارستان حیوانات” در مورد این دهکده گسترش یافت و در نهایت بسیاری از مردم برای بازدید از آن رهسپار این روستا شدند. همین موضوع باعث شد تا این روستا کم کم تبدیل به یک پارک تفریحی در پاتایا شود.

برنامه های بازدید از روستا

از هتل یا محل اقامت خود در پاتایا بیرو بیایید و برای رفتن به دهکده فیل های پاتایا آماده شوید. یک ماشین بگیرید تا شما را با ۱ ساعت رانندگی به منطقه ای که می خواهید برساند. شما باید مسیر جنوب شرقی شهر پاتایا را بروید تا به ناحیه ساتاشیپ (Sattahip) برسید.

پس از ورود به پناهگاه جنگلی و دهکده فیل های پاتایا کمی به خود فرصت بدهید تا با محیط بیشتر آشنا شوید. یک میان وعده خوشایند، همانند چای یا قهوه را در کافه تریای روستا سفارش دهید و از نوشیدن لذت ببرید. پس از آن، می توانید در مورد فیل ها یاد بگیرید که مقدمه ای برای شروع برنامه فیل سواری و در مجموع همراه شدن با این حیوان شگفت انگیز است. از دهکده فیل های پاتایا لباس های سنتی این روستا را که کارن (Karen) نام دارند بگیرید و بپوشید. عوض کردن لباس ها به لباس هایی که برای فیل ها آشنا هستند می تواند کمک خیلی خوبی در ارتباط برقرار کردن با فیل ها باشد. پس از آن به گروه فیل بان ها کمک کنید تا مکمل های غذایی طبیعی برای فیل ها آماده کنند.

پس از آن، با فیل ها دیدار کنید. به فیلبان ها کمک کنید تا غذای فیل ها را بدهند. حتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید و مکمل های غذایی فیل ها را به این موجودات دوست داشتنی بدهید. در همین حین با فیلبان ها صحبت کنید. آن ها داستان هر یک از فیل ها را به شما خواهند گفت تا شناخت بهتری نسبت به هر فیل داشته باشید. پس از آن در دهکده فیل های پاتایا می توانید با فیل ها بازی کنید، با آن ها تعامل داشته باشید. در میان تمام این کارها می توانید با فیل ها در یک مکان طبیعی عکاسی کنید.

از دیگر تفریحاتی که پس از آشنا شدن با فیل ها برای آن باید خود را آماده کنید، آب بازی و گل بازی با فیل هاست. فیل ها برای نظافت و خنک نگاه داشتن پوستشان در هنگام ظهر به سمت رودخانه کنار دهکده فیل های پاتایا حرکت می کنند تا حمام روزانه شان را انجام دهند. فیلبان ها نام این قسمت از فعالیت روزانه فیل ها را اتاق دوش فیل ها نام داده اند. در محیط باز و طبیعی با فیل ها حمام کنید و همانند آن ها خود را در هوای گرم و شرجی این ناحیه خنک نمایید. حتی می توانید در شستن فیلی که با آن از ابتدا همراه شده اید، کمک کنید. گل رودخانه را بر روی بدن فیل ها بمالید و البته با آن ها آب بازی کنید. پس از اینکه از رودخانه بیرون آمدید، به اتاق دوشی که برایتان در دهکده فراهم شده است، بروید.

از امکانات درون دهکده فیل های پاتایا که برایتان فراهم شده، استفاده کنید تا دوش بگیرید و بدن خود را کاملا از شن و ماسه رودخانه بشویید. در نهایت خود را خشک کرده و لباس هایی خودتان را بپوشید. می توانید قبل از خداحافظی با فیل ها خود را به یک ناهار سنتی تایلندی در رستوران دهکده مهمان کنید. غذاهای این رستوران همانند اکثر ذائقه های مردم تایلند، کمی تند بوده و از مواد غذایی تازه و میوه های فصلی تهیه شده اند. تمام این برنامه تنها نصف روز زمان شما را خواهد گرفت.

پس از یک روز عالی، دهکده فیل های پاتایا را ترک کنید. دوباره به مدت یک ساعت رانندگی کنید تا به پاتایا برسید. هنوز نصف روز وقت دارید. می توانید در هتل استراحت کرده و خستگی را از تن خود دور کنید و دوباره عصر برای بازدید از جاذبه های پاتایا راهی شوید. برای بازدید از این فیل ها می توانید حتی ظهر به سمت دهکده فیل های پاتایا حرکت کنید و یک بعد از ظهر را با فیل ها باشید. کشف دنیای درون جنگل های انبوه، شما را به یاد تارزان یا پسر جنگل می اندازد. اردوگاه جنگلی و محلی در این روستا حتی برای کودکان نیز بسیار جذاب است، چه برسد به بزرگسالان!

برای سفر به تایلند، پوکت، بانکوک و پاتایا می توانید تور هر یک از این شهرها را همانند تور پاتایا از پارسا گشت خریداری نمایید. همچنین بلیط هواپیما و رزرو هتل خود را می توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن پارسا گشت انجام دهید. انجام تمام این کارها به راحتی و به صورت آنلاین خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست