چقدر هزینه برای سفر به تایلند لازم است؟

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

هزینه سفر به تایلند - پارسا گشت

هزینه سفر به تایلند چقدر است؟ بسیاری از گردشگران زمانی که صحبت از سفر به تایلند می‌شود، این سوال را می‌پرسند. در واقع سوال اکثریت در مورد ارزان یا گران بودن این کشور است. در جواب این دوستان باید بگوییم که شاید تایلند نسبت به کشورهای همسایه خود مانند کامبوج و لائوس کشوری گران قیمت می‌باشد ولی هنوز هم در مقایسه با بسیاری از کشورهای آسیایی هم رده خود کشوری ارزان قیمت برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود.

مسافران به راحتی و با کمترین هزینه می‌توانند کوله پشتی خود را بردارند و عازم یکی از شهرهای کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا شوند. تنوع اقامتگاه‌ها و غذاخوری‌ها به لحاظ کیفیت و قیمت در کشور تایلند بسیار زیاد است و همین موضوع سبب شده شما با هر بودجه‌ای بتوانید سفری شگفت انگیز به تایلند را تجربه کنید. در این مقاله مجله گردشگری پارسا گشت قصد داریم شما را با هزینه‌های واقعی سفر در تایلند و نحوه تقسیم آن بیشتر آشنا کنیم که براساس انتخاب‌های مسافران و سبک سفر آن‌ها قابل تغییر است.

هزینه سفر به تایلند با حداقل پس انداز

کشور تایلند چند سالی است که به دلیل جاذبه‌های طبیعی و گردشگری که دارد، توانسته در بین مقصدهای پرطرفدار سفر در جنوب شرقی آسیا جا خوش کند.  یکی از اولین سوال‌ها مربوط به هزینه‌های این سفر تفریحی می‌باشد که گردشگران به دنبال پاسخی برای آن هستند. باید در جواب این سوال بگوییم که همه چیز بستگی به نوع سفر شما دارد، یعنی اگر انتخاب شما سفری لوکس باشد در کشور تایلند باید هزینه زیادی برای این مدل مسافرت بپردازید ولی اگر در سفر به تایلند به یک کوله پشتی و استراحت در یک هاستل ارزان قیمت اکتفا نمایید، سفر شما با هزینه بسیار کم قابل مدیریت است.

باید بگوییم که هزینه سفر به تایلند با حداقل پس انداز هم قابل برنامه ریزی می‌باشد و نیازی نیست که شما پس انداز یک سال خود را برای دیدن جاذبه‌های کشور تایلند خرج کنید! یکی از سوالات و دغدغه‌های همیشگی گردشگران هزینه های مربوط به این کشور آسیایی است، ما در جدول زیر آنها را براساس سه سبک مسافرت یعنی لوکس، بیزنسی و کوله گردی مشخص کردیم. در این مقاله برای راحتی محاسبه‌ها هزینه‌ها به دلار بیان شده، تفکیک آنها می‌تواند به شما در انتخاب نوع سفر کمک کند.

شرایط جدید و ضروری سفر به پاتایا در تایلند؛ آپدیت ۱۴۰۰

 

  میانگین هزینه روزانه جاذبه‌ها حمل و نقل محل اقامت غذا
کوله گرد ۸ تا ۱۵ دلار ۸ تا ۱۵ دلار ۴ تا ۱۰ دلار ۱۰ تا ۲۵ دلار ۲۰ تا ۴۰ دلار
بیزنسی ۱۵ تا ۲۵ دلار ۲۰ تا ۳۰ دلار ۱۰ تا ۱۵ دلار ۱۰ تا ۵۰ دلار ۵۰ تا ۱۰۰ دلار
لوکس ۴۰ تا ۶۰ دلار ۷۵ تا ۱۰۰ دلار ۱۵ تا ۲۵ دلار ۵۰ تا ۱۰۰ دلار ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار

هزینه سفر به تایلند به سبک کوله گردی

در حال حاضر برای این سبک سفر به کشور تایلند شما باید روزانه ۲۰-۴۰ دلار آمریکا برای مسافرت خود هزینه کنید. اگر سبک زندگی کوله گردی دارید و همیشه ارزان ترین گزینه‌ها را هنگام سفر انتخاب می‌کنید، گشت و گذار در تایلند با قیمت بسیار ارزان قابل برنامه ریزی است. کشور تایلند جاذبه‌های رایگان بسیار زیادی دارد، معابد، بازارهای خیابانی، آبشارها، سواحل و جاذبه‌های طبیعی دیگر تنها بخشی از امکانات گردشگری در تایلند است که در سفر به این کشور بدون پرداخت هزینه می‌توانید از آنها بازدید کنید و عکس‌های خاطره انگیزی را در کنار هریک از اینجا جاذبه‌ها به ثبت برسانید. یکی دیگر از راه‌های مدیریت هزینه سفر به تایلند انتخاب آژانس‌های مسافراتی ارزان قیمت برای مسافرت است که شما برای فعالیت‌های سرگرم کننده در کشور تایلند می‌توانید روی حداقل هزینه حساب باز کنید.

یک تور نیم روزه غواصی در تایلند را می‌توان را با قیمت حداقلی ۲۰ دلار رزرو کرد و یا در کلاس آشپزی محلی با ۳۰ دلار دستور غذاهای جدید را یاد گرفت. از قسمت‌های پر هزینه هر مسافرت می‌توان به هزینه حمل و نقل اشاره کرد که در تایلند با استفاده از از اتوبوس‌های ارزان این هزینه‌ها به حداقل خود می‌رسد. در سفر به تایلند به سبک کوله گردی برای مدیریت هزینه‌ها به جای اقامت در هتل باید از تخت‌های هاستل‌ها استفاده کنید که به صورت شبانه به مبلغ ۸ دلار اجاره داده می‌شود. هزینه سفر به تایلند به سبک کوله گردی با تمامی این موارد که ذکر کردیم، برای یک روز حدود ۴۰ دلار می‌شود.

معرفی بهترین رستوران های ایرانی در تایلند

هزینه سفر به تایلند به سبک کوله گردی - پارسا گشت

هزینه سفر بیزینسی به تایلند

اگر مایلید باکیفیت بیشتری از یک کوله‌گرد معمولی به تایلند سفر کنید، باید بودجه خود را ارتقا دهید تا فعالیت‌ها و تفریحات سرگرم ‌کننده بیشتری در برنامه شما جا بگیرد. در هزینه سفر بیزینسی به تایلند یکی از مواردی که بسیار جذاب و مهیج است، تفریحات ساحلی می‌باشد که با یک ماساژ یک ساعته تایلندی تمام خستگی مسافرت را از تن شما به در می‌کند.

به جای اقامت در هاستل هم می‌توانید در سفرهای بیزنسی یا همان میان رده به تایلند از اتاق هتل‌های مقرون به صرفه برای اقامت استفاده کنید، غذاخوری‌های معمولی ولی باکیفیت و غذاهای خیابانی معروف تایلند هم می‌تواند به کاهش هزینه‌ سفر بیزینسی به تایلند کمک کننده باشد. برای تمامی مواد ذکر شده به طور متوسط روزانه باید ۵۰ تا ۱۰۰ دلار کنار بگذارید تا یک سفر میان رعده مهیج به تایلند را تجربه کنید.

داروهای غیر مجاز در سفر به تایلند را بشناسید!

هزینه سفر لوکس به تایلند

اگر واقعا تصمیم دارید برای یک تعطیلات لوکس به تایلند بروید، مسافرت لوکس شما به این کشور آسیایی به شکل قابل توجهی مقرون به صرفه تمام می‌شود. گردش در جاذبه‌های دیدنی و تاریخی آن به توضیحات یک لیدر محلی حرفه‌ای و شرکت در کلاس‌ها و فعالیت‌های سرگرم کننده‌ای مانند غواصی و آشپزی به صورت خصوصی به خاطراتی ماندگار در سفر شما به این کشور محسوب می‌شود. استفاده از امکانات متنوع اسپا و ماساژهای درمانی تایلندی هم کیفیت سفر لوکس شما را بالا می‌برد. مهمترین هزینه سفر لوکس به تایلند، هزینه اقامت در هتل‌های پنج ستاره و رفتن به رستوران‌های لوکس و بین المللی است.

برای کسانی که رویای تعطیلاتی مانند این را دارند، اما فکر نمی‌کنند که از پس هزینه‌های آن برآیند، تایلند مکانی نسبتا ارزان برای زندگی مانند یک پادشاه یا ملکه می‌باشد. در واقع سفر لوکس به تایلند با بودجه‌ای متوسط قابل مدیریت و برنامه ریزی است، زیرا در این سبک از مسافرت، خوردن یک وعده غذا در خیابان یا استفاده از حمل و نقل عمومی می‌تواند در کاهش هزینه‌ سفر به تایلند تاثیر چشمگیری داشته باشد. برای موارد ذکر شده در سفر لوکس به تایلند باید روزانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا هزینه کنید.

هزینه سفر لوکس به تایلند - پارسا گشت

تفکیک هزینه ‌های سفر به تایلند

با یک نمای کلی از هزینه سفر به تایلند با بودجه‌های مختلف، حالا می‌خواهیم با تفکیک هزینه ‌های سفر به تایلند شما را بیشتر با جزئیات در این سفر مهیج آشنا کنیم. اصلی‌ترین هزینه‌های سفر شامل حمل و نقل، غذا، محل اقامت و هزینه‌های تفریحی و سرگرمی می‌باشد. خوردن غذاهای خیابانی و یا رفتن به رستوران‌های لوکس، اقامت در هتلی پنج ستاره و یا ماندن در یک هاستل ارزان قیمت می‌تواند هزینه‌های مسافرت  شما را به صورت قابل توجهی جا به جا کند.  در ادامه هر یک از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم درباره تبدیل پول در تایلند!

هزینه حمل و نقل در تایلند

هزینه‌ حمل و نقل در تایلند به دو بخش تقسیم می‌شود، هزینه رفت و برگشت به این کشور و هزینه حمل و نقل در داخل این کشورکه  حمل و نقل محلی  بسیار مقرون به صرفه است! هزینه پرواز به تایلند بستگی به جایی دارد که از آن عازم هستید، نوع پرواز، فصل سفر و فاصله کشور مبدا با تایلند بر هزینه حمل و نقل تاثیر گذار است.  اگر از قاره آمریکا یا اروپا مسافر این کشور باشید، به احتمال زیاد پرواز شما بسیار طولانی و گران قیمت خواهد بود. اگر در یکی از کشورهای همسایه تایلند باشید به صورت زمینی هم با هزینه‌ای بین ۲۰ تا ۴۰ دلار می‌توانید به تایلند سفر کنید.

هنگامی که به تایلند رسیدید، از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد در سراسر این کشور آسیایی استفاده نمایید. ماشین‎های  قرمز رنگ  مخصوصی در شهرهای مختلف تایلند وجود دارد که هزینه جا به جایی با آن بسیار ارزان است. چیزی شبیه اتوبوس‌های خودمان با هزینه‌ای مقرون به صرفه که می‌تواند شما را به بخش‌های مختلف شهر ببرد. اگر منتظر بمانید تا ماشین کامل پر شود، همه می توانند هزینه را تقسیم کنند، برای یک مسیر کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای، با این ماشین‌های قرمز رنگ، چیزی کمتر از ۲ دلار می‌شود.

برای پیمودن مسافت‌های سریع درون شهری، تاکسی دومین راه ارزان در تایلند می‌باشد. استفاده از تاکسی باعث می‌شود هزینه سفر به تایلند برای شما اندکی گران تر از حد متوسط شود. استفاده از اسکوترهای موتوردار و سه چرخ روشی سرگرم کننده برای حمل و نقل هستند و به طور معمول هزینه جا به جایی با این اسکوترها چیزی حدود ۱۰ دلار است.

هزینه حمل و نقل در تایلند -پارسا گشت

هزینه غذا در تایلند

غذاهای تایلندی بسیار خوشمزه و متنوع می‌باشد و همگی بسیار مقرون به صرفه هستند، بنابراین غذا بخش زیادی از هزینه  سفر به تایلند شما را نمی‌گیرد. هزینه غذا در تایلند برای غذاهای خیابانی از حدود ۱ دلار شروع می‌شود، اصیل ترین غذاهای تایلندی را می‌توانید در خیابان‌های شلوغ این شهر با کمترین هزینه نوش جان کنید. اگر تمایل دارید در فضایی دنج و راحت غذا بخورید، در تایلند غذاخوری‌ها و رستوران‌های محلی زیادی فعالیت می‌کنند، برای یک وعده غذای کامل در این رستوران‌ها باید مبلغی در حدود ۴۰ تا ۱۰۰ دلار آمریکا بپردازید. غذا خوردن در رستوران‌های لوکس توریستی که فضای آن‌ها به صورت ویژه به سبک سنتی این کشور طراحی شده هم برای شما مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار آب می‌خورد.

هزینه غذا در تایلند -پارسا گشت

هزینه اقامت در تایلند

معمولا بخش زیادی از بودجه سفر به اقامت اختصاص پیدا می‌کند، هزینه اقامت در تایلند براساس محلی که شما انتخاب نمایید و سبک سفر شما از ۶ دلار شروع و تا ۳۰۰ دلار بالا می‌رود. قطعا در سفرهای کوله گردی اقامت در یک هاستل برای شما مقرون به صرفه خواهد بود، هزینه اجاره تخت هاستل مبلغی در حدود ۶ تا ۱۲ دلار بر حسب محل قرار‌گیری و امکانات هاستل متغیر است. اقامت در یک هتل معمولی ۳ الی ۴ ستاره هم برای هر شب ۳۰ تا ۶۰ دلار از بودجه شما را به خود اختصاص می‌دهد. اگر سفر شما لوکس و بدون محدودیت در بودجه باشد هم اقامت در هتل‌های لوکس این کشور مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار برای هر شب هزینه دارد.

هزینه فعالیت‌های تفریح و سرگرم کننده در تایلند

برای تفریح هم در هزینه سفر به تایلند مبلغی را کنار بگذارید، زیرا در این کشور برای هر سلیقه‌ای امکانات تفریحی متنوعی تدارک دیده شده است. تفریحاتی مانند سوار شدن به کشتی، غواصی، ماساژ تایلندی، کلاس آشپزی و استفاده از تور لیدر برای بازدید از معابد و مکان‌های دیدنی شهرهای مختلف تایلند مبلغی بین ۵ تا ۱۵۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت. هزینه فعالیت‌های تفریحی و سرگرم کننده در تایلند بر اساس سلیقه و بودجه شما قابل مدیریت است ولی پیشنهاد می‌کنیم حتما یکی از موارد ذکر شده برای افزایش هیجان و شادی سفر خود انتخاب نمایید و در مسافرت به تایلند از آن لذت ببرید.

نتیجه‌گیری درباره هزینه سفر به تایلند

در هزینه سفر به تایلند علاوه بر مواردی که در این مقاله به آنها با جزئیات اشاره کردیم، فصل مسافزت، تعداد همسفران، توجه به مسیرها برای حمل و نقل و مواردی دیگر از این دست بر کاهش و یا افزایش هزینه‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد که با رعایت آنها می‌توایند سفر مفرح و خاطره انگیز را به کشور تایلند در جنوب شرق آسیا داشته باشید و از تماشای سواحل شنی سفید رنگ این کشور و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن لذت ببرید.

برای سفرهای به شهرهای مختلف کشور تایلند می‌توانید بلیط پرواز و رزرو هتل خود را با بهترین قیمت به صورت ۲۴ ساعته از سایت پارسا گشت انجام دهید. پارسا گشت ارائه دهنده انواع خدمات سفر است که سابقه طولانی و درخشانی در امر گردشگری بین المللی دارد و همیشه با ارائه خدمات درجه یک توانسته مشتریان خود را راضی نگه دارد

سوالات متداول درباره هزینه سفر به تایلند

۱. هزینه سفر به تایلند به سبک کوله گردی به صورت روزانه چقدر است؟

اگر سفر به سبک کوله گردی را برای بازدید از کشور تایلند انتخاب کرده باشید، باید روزانه مبلغی بین ۲۰ تا ۴۰ دلار هزینه کنید.

۲. هزینه حمل و نقل درون شهر در سفر به تایلند چقدر است؟

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در تایلند بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و شما با کمتر از ۲ دلار می‌توانید مسیر کوتاهی را طی کنید.

۳. اصلی‌ترین هزینه‌های سفر به تایلند شامل چه مواردی می‌شود؟

هزینه‌های اصلی در سفر به تایلند شامل هزینه حمل و نقل درون شهری و ورود به کشور تایلند، هزینه محل اقامت، غذا و استفاده از امکانات تفریحی و سرگرم کننده می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست